Úvod » Sezóna 2023/24

5. Dvaja nedohrali, Samo opäť nepretavil svoje úsilie na víťazstvo

publikované 24.11.2023 (aktualizované 20.12.2023)

Našlapaný zápas prerušili dve zranenia, štyria na štyroch sa hralo takmer hodinu.

TRNAVA. Predzápasová vrava evidovala len Tajgičove príhody, ktoré sa mu ako cez kopirák rinuli z úst. Hráči chodili po pol deviatej poskromne, Pepe mal obavy, že snáď nie je ani štvrtok, ale z pomykova ho dostala až Tajčiho kniha oblečená v papierovom úbore. Tak či onak, 20:55 svietilo na hodinkách a Huca, tohto francúzskej bonviána s charakteristickou nosovkou, nebolo nikde. Ani vôňa ubalených tajgiho príhod ho neprilákala. Na rad preto prišla technika, telefón zvoní, ozýva sa Huco a s hlasom batoliatka, ktoré si po dvoch decoch mlieka z maminho cecku nachvíľu schruplo. Krátko pred deviatou bol stále doma. Začali sme teda bez neho, four on four.

Bieli: Pepe, Heťo, Tibor, Miguel a Tomáš zo Samovho chovu. Proti nim Lubko, Janči, MaťoD, Samo a Huco. Okolo štvrť na desať už hráme v plnom počte. Ale iba chvíľu.

Nenápadný mokrý fľak na palubovke si nevšimol Tomáš, ktorý sa v rýchlosti šmykol a spravil vývrtku, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani Laci Strike v časoch, keď mu Bratislava ležala pri nohách. Nekontrolovaný pád natiahol sval v okolí Achilovky, neveštil nič dobré. Jeho chôdza skôr pripomínala potácanie sa Capitána Hooka po prehratej bitke na južných Falklandoch. Postavil sa k tomu však ako zarytý žoskár. O odchode do šatne nechcel počuť, namiesto toho stanul do brány ako nepriestrelný mních.

Krátko na to však došlo k ďalšiemu svalovému incidentu. Spánok a materské mlieko sa doslova vyhonili na zadnom stehennom svale Hucovej nohy. Jeho grimasa skôr pripomínala pneumotorax v kombinácii s amputáciou ktorejkoľvek časti tela. Zvesená hlava smerom nadol neveštila nič dobré. Huco dohral tiež a porúčal sa z ihriska ako elitní policajti po príchode šuhaja Eštoka na post ministra vnútra.

Za stavu 3:1 pre bielych sa začalo hrať Four vs. Four. Tmaví dorovnali, bieli o jeden zvýšili, na čo tmaví opäť dorovnali. Hráči boli vyšťavení ako posledný pomaranč Grety Garbo pred jej posledným vystúpením v Parížskom Disneylande. Za stavu 5:5 Pepe kričí, že sa hrá o víťaza.

Šance na oboch stranách ukončila až Miguelova delovky z polovice ihriska, kedy to napálil bez ohľadu na okolnosti priamo na Pepku stojaceho pred Lubenkom, ktorý zrejme čakal Pepeho dotyk, ale ten iba nadskočil a strela skončila v rohu brány. Všetci si dokonale zakričali po zápase oslavujúc, že už je koniec. Zápas bol náročný ako vypustenie umelej družice na Mliečnu dráhu v 14. storočí, spokojnosť bolo vidno najmä na bielych tvárach.

Ohlasy po zápase:

Bielych podržal hlavne v defenzíve Heťo, cez ktorého bolo včera pre tmavých náročné prejsť, aj jeho kolmice mali úroveň. Miguel svojimi tromi gólmi odpanil svoj účet v žoske, všetky s prehľadom. Tibor si ešte zvyká, včera zaujala skautov hlavne jeho kľučka v kombinácii s petičkou, ktorá excelentne zapadla do brány.

Tmaví mali viac vodcov, Lubenko si výborne rozumel s Jančim, včera sa darilo aj MaťoviD. Samo odohral tiež dobrý zápas, veľakrát umne strelil, nahral.

Osobný profil gabriels | 27.11.2023 12:43
huci, tomu sa hovori priprava na duel. zial si to vybralo svoju dan. prichadzajuca zima sa opyta, co si robil v lete a kde je ta povestna priprava.masticky, geliky .. treba aplikovat a venovat cas aj rozvicke.
merkur presiel zo sustredenia posilneni, trening bol vysoko koncetrovany
Osobný profil Lubos | 25.11.2023 8:08
Ano, ano. Bol to narocny zapas. Vacsinu casu sa hralo 3+1. Moje koleno si to odnieslo a jeho osud je neisty..
Zapis vystizny..