Úvod » Sezóna 2023/24

3.Miešok sa zasa ukázal, favorizovaní tmaví otočili až v samom závere

publikované 03.11.2023 (aktualizované 08.12.2023)

Kvalitný duel potešil obe mužstvá, rovnomerne na oboch stranách.

ŽOS TRNAVA. Predzápasovú vravu preskočíme ako červení kméri ľudské práva pri plynulom prechode k moci v Kambodži v 60. rokoch a idem priamo na vec. Miešok poskladal dve protichodné zostavy. Zatiaľ čo Gabo s Levíkom mohli točiť hru, defenzívny Janík bol zárukou tvrdej obrany a Macej s Hlavičom behajúce tykadielka, proti nim dal dal dokopy nasledovných: nabudený Pepe primäl Dodka s tenisom na velkoplošnej obrazovke telefónu, nevyspytateľného Sama, ktorý vie prekvapiť i zarmútiť a dve úplne nové tváre žos-ky, ktoré možno označiť veľkou premennou. Pepe priamo v šatni neváhal a jedného z nich vyspovedal. Hral si už futbal? Áno. A hral si aj za dedinu? Áno. Krátko po deviatej sú už všetci na palubovke.

Pepe hneď spoluhráčom v úvodnej „hecovačke“ povedal na rovinu, že rozdiel medzi nami a nimi je priepastný ako životná úroveň západného brehu Jordánu a Bahrajnu. Nezvesili sme však hlavy a pustili sa do favorita ako palestínski radikáli do veterníka z Tel Avivu.

Žiadny opatrný úvod, všetci začali šlapať už od začiatku naplno. Po polhodine nebolo žiadnym prekvapením, že tmaví vyhrávali o dva góly, bezzubí neboli ani bieli, ich šance maril brankár, alebo zadná stena telocvične. Dá sa povedať, že po polovice zápasu prebrali jeho opraty zasa bieli.

Boli čoraz dotieravejší a neváhali, strelili kontaktný gól, na ktorý opäť odpovedali tmaví. 3:1. Biele Getafe proti tmavej Barse sa opäť presadilo. Ale tmaví opäť odpovedal po niekoľkých minútach. 4:2 svietilo na tabuli, keď bieli zavelili k dokonalému obratu. Tromi gólmi v rade otočili na 5:4.

Bolo po desiatej a tmaví zasa pohrozili a dorovnali, ale nová tvár žosky menom Tibor po sóle cez celé ihrisko zasunul na 6:5 a onedlho Pepe hlásil o víťaza, v preklade o jeden alebo o dva.

Bielym dochádzali sily a tmaví vyslali do útoku Levíka. A bolo po všetkom. Jeden raz rozbehol akciu, druhý raz sám zavesil. Bol koniec. Bieli aj napriek skvelému výkonu už nedokázali v závere podržať skvelý výkon, ale aj tak celý tím možno označiť za prvú hviezdu zápasu. Dvaja nováčikovia sa chytili ako 26 ročná žena na  Linčianskej s predajom pika. Bolo dokonané, tmaví si úprimne zakričali a pozápasová vrava v sprchách sa točila o tom, kto pôjde na zaslúžené pivo.

Osobný profil Samuel | 03.11.2023 13:17
Ja som urcite dopredu neskladal zbrane. To mala byt taktika, aby ste nas podcenili. Dakujem vsetkym spoluhracom za super vykon, ale aj superovi za paradny futbal. Pekny vikend vsetkym. See you soon.
Osobný profil gabriels | 03.11.2023 13:07
Tesne po lose panacikov sachu nebolo jasne, ako mac dopadne ale tmavy sa losu skor tesili. To necakali este mlade hrave pusky, ktore do zostavy zapadli ako pismeno T v slove: turbo..stare mena uz nie su zarukov behavosti, netreba vopred skladat zbrane / Samo /, avsak tie skusenosti tam rozhodne su..bic plieska na konci, ale vcera bolo poslednych 5minut neskutocne dlhych..povedane, popisane vsetko. mierne dobity, okopany ale za tri body to hadam stalo..
Tempo sa kazdym zapasom posuva.. vyssie, viac a rychlejsie. je na cas zacat uvazovat nad zatazovymi vestami, ktore by nas hadam spomalili.
mal som pocit, ze sa mi vcera potia aj ocne viecka..dikes, uzite vikend. ak nie futbalom, aspon o stenu trochu zakopat..
Osobný profil Janci | 03.11.2023 12:45
Pepe,masterpiece,krásne prirovnania.takmer sme ten zápas dojebali.